psychodietetyka

"Świadome odżywianie to umiejętność, której możesz się nauczyć."

Zanim jednak uzyskasz kontrolę nad procesem jedzenia, poznaj 3 etapy, dzięki którym Twoje wybory żywieniowe będą dyktowane przez Ciebie, a nie przez aktualny stan emocjonalny lub spotykające Cię sytuacje.

Po pierwsze, poznasz od podstaw funkcjonowanie swojego umysłu oraz proces tworzenia się myśli i przekonań. W końcu każde odstępstwo od diety poprzedza myśl, aby to zrobić. Znając zasady, na jakich powstają procesy myślowe, będziesz w stanie przejąć nad nimi kontrolę i nie ulegać pokusom. Nie znając tych mechanizmów – znów możesz skusić się na podjadanie mimo, że bardzo tego nie chcesz.

Po drugie, otrzymasz gotowe wzory postępowania w przypadku zaburzonych relacji z jedzeniem. Dzięki temu będziesz w stanie pomóc sobie lub swoim pacjentom, przekazując im sprawdzone sposoby postępowania oparte na rzetelnej wiedzy naukowej.

Po trzecie, nauczysz się skutecznych technik podtrzymywania motywacji, które pozwolą wytrwać w postanowieniach Tobie lub Twoim pacjentom. Poznasz dwie najskuteczniejsze techniki, które są stosowane w ośrodkach zdrowia na całym świecie, a ich skuteczność jest dowiedziona przez liczne badania naukowe.

Plan szkolenia

 • Wstęp do psychodietetyki – czym jest i jak może nam pomóc.
 • Zmiana nawyków żywieniowych w ujęciu psychologicznym – omówienie wszystkich wymiarów, w których zachodzi proces zmiany.
 • Pułapki umysłu – w jaki sposób nasz mózg przeszkadza nam we wprowadzeniu zmian?
 • Odzyskiwanie kontroli nad procesem jedzenia – etapy oraz praktyczne wskazówki do wprowadzenia w życie.
 • Jedzenie pod wpływem stresu – z czego wynika i jak sobie z nim poradzić.
 • Strategie żywieniowe pomocne w poprawie kontroli łaknienia.
 • Co zrobić, aby przestać jeść słodycze? 
 • Dialog motywujący – jak przekonać siebie i innych do wprowadzenia zmian w stylu życia.
 • Postępowanie w zaburzeniach odżywiania – anoreksja, bulimia, ortoreksja.
 • Case study – zastosowanie zasad psychodietetyki w praktyce.

Dla kogo?

Dietetyków, którzy chcą uzyskiwać lepsze efekty wśród swoich pacjentów, dzięki psychologicznemu podejściu do diety. Przekonaj się, że już niewielka zmiana w prowadzeniu rozmowy może wpłynąć na wzrost motywacji u Twoich pacjentów.

Studentów dietetyki, którzy chcą poszerzyć wiedzę z zakresu psychodietetyki i zdobyć praktyczne umiejętności do pracy z pacjentem. Sprawdź, jakie problemy mogą mieć Twoich przyszli pacjenci oraz naucz się je rozwiązywać jeszcze przed podjęciem pierwszej pracy.

Trenerów, którzy chcą nieść pomoc w kształtowaniu zdrowych nawyków żywieniowych u swoich podopiecznych. Pracujesz z klientami, ale masz wrażenie że Twoje wysiłki idą na marne przez ich złe podejście do diety? Naucz się wydobywać i wzmacniać motywację, która pomoże Twoim podopiecznym osiągnąć założone cele.

Osób po wielu nieudanych próbach odchudzania, które straciły już nadzieję na osiągnięcie wymarzonej sylwetki. Dowiedz się, w jaki sposób wyjść z błędnego koła odchudzania i raz na zawsze skończyć z nieskutecznymi dietami.

Osób, które reagują podjadaniem na stres i emocje, co nie pozwala im na osiągnięcie satysfakcjonującego wyglądu. W trakcie szkolenia rozprawisz się z błędnymi wzorcami myślowymi i odzyskasz kontrolę nad procesem jedzenia.

Cena szkolenia

Regularna cena szkolenia: 349 zł

ZNIŻKA GRUPOWA
3 osoby i więcej – wycena indywidualna:
Kontakt: kontakt@dietetycznekursy.pl

Szczegółowe informacje

Czas trwania szkolenia: od 10 do 17

Dodatkowo w cenie szkolenia

 • 7 godzin szkolenia w przyjaznej atmosferze,
 • Imienny certyfikat potwierdzający ukończenie szkolenia,
 • Kawa, herbata, woda oraz przekąski,
 • Drukowane konspekty ze wszystkimi slajdami prezentacji,
 • Miesięczny dostęp do programu kcalmar.pro w wersji Master o wartości 149 zł,
 • Materiały w formie elektronicznej przesyłane po zakończeniu kursu,
 • Możliwość wzięcia udziału w konkursach z atrakcyjnymi nagrodami.

Szkolenie poprowadzi

IMG_5031

Magdalena Hajkiewicz – dietetyk, psychodietetyk, trener personalny. Swoją działalność skupia wokół promowania racjonalnego podejścia do diety i treningów oraz motywowania do osiągania własnych celów. Na swoim koncie ma tytuł weterana Runmageddonu, dwa półmaratony, poprowadzenie kilku wykładów na największych targach fitness w Polsce oraz konferencjach naukowych. Jej artykuły ukazały się w czasopismach takich, jak Women’s Health, SHAPE i KiF, a w roku 2018 została najbardziej motywującym dietetykiem w plebiscycie Fitness Motywatory.

Arek

Arkadiusz Matras – dietetyk sportowy łączący na co dzień rozwój naukowy z praktyką. Laureat licznych konkursów organizowanych podczas konferencji autor publikacji naukowych. Współpracuje jako dietetyk z ambitnymi amatorami jak i sportowcami klasy międzynarodowej. Szkolenie z psychodietetyki uzupełni o strategie żywieniowe wpływające na poprawę kontroli łaknienia.