Szkolenie

Psychodietetyka w praktyce

Poznaj strategie psychologicznego podejścia do diety, aby uzyskać trwałe efekty, odzyskać kontrolę nad procesem jedzenia i pomóc sobie lub swoim pacjentom w stałej zmianie nawyków żywieniowych.

Już w czerwcu pojawi się “Psychodietetyka w praktyce” w wersji online. Zapisz się na listę oczekujących, aby otrzymać zniżkę i informację o starcie kursu (zapis nie zobowiązuje do zakupu)

Czego nauczysz się na szkoleniu?

Po pierwsze, poznasz od podstaw funkcjonowanie swojego umysłu oraz proces tworzenia się myśli i przekonań.

W końcu każde odstępstwo od diety poprzedza myśl, aby to zrobić. Znając zasady, na jakich powstają procesy myślowe, będziesz w stanie przejąć nad nimi kontrolę i nie ulegać pokusom. Nie znając tych mechanizmów – znów możesz skusić się na podjadanie mimo, że bardzo tego nie chcesz.

Po drugie, otrzymasz gotowe wzory postępowania w przypadku zaburzonych relacji z jedzeniem.

Dzięki temu będziesz w stanie pomóc sobie lub swoim pacjentom, przekazując im sprawdzone sposoby postępowania oparte na rzetelnej wiedzy naukowej, które działają. W innym przypadku podejmowanie prób i błędów może Ci zając znacznie więcej czasu i energii.

Po trzecie, nauczysz się skutecznych technik podtrzymywania motywacji, które pozwolą wytrwać w postanowieniach Tobie lub Twoim pacjentom.

Poznasz dwie najskuteczniejsze techniki motywowania, które są stosowane w ośrodkach zdrowia na całym świecie, a ich skuteczność jest dowiedziona przez liczne badania naukowe.

To szkolenie jest dla Ciebie, jeśli:

Jesteś dietetykiem i chcesz uzyskiwać lepsze efekty wśród swoich pacjentów, dzięki psychologicznemu podejściu do diety. Przekonaj się, że już niewielka zmiana w prowadzeniu rozmowy może wpłynąć na wzrost motywacji u Twoich pacjentów.

Jesteś studentem dietetyki, chcesz poszerzyć wiedzę z zakresu psychodietetyki i zdobyć praktyczne umiejętności do pracy z pacjentem. Sprawdź, jakie problemy mogą mieć Twoich przyszli pacjenci oraz naucz się je rozwiązywać jeszcze przed podjęciem pierwszej pracy.

Jesteś trenerem i chcesz nieść pomoc w kształtowaniu zdrowych nawyków żywieniowych u swoich podopiecznych. Pracujesz z klientami, ale masz wrażenie że Twoje wysiłki idą na marne przez ich złe podejście do diety? Naucz się wydobywać i wzmacniać motywację, która pomoże Twoim podopiecznym osiągnąć założone cele.

Masz za sobą wiele prób odchudzania i które straciłaś/eś już nadzieję na osiągnięcie wymarzonej sylwetki. Dowiedz się, w jaki sposób wyjść z błędnego koła odchudzania i raz na zawsze skończyć z nieskutecznymi dietami.

Reagujesz podjadaniem na stres i emocje, co nie pozwala im na osiągnięcie satysfakcjonującego wyglądu. W trakcie szkolenia rozprawisz się z błędnymi wzorcami myślowymi i odzyskasz kontrolę nad procesem jedzenia.

Interesujesz się dietetyką i chcesz zdobyć nową wiedzę z zakresu dietetyki, psychologii i psychodietetyki.

Szkolenie prowadzi:

IMG_5031

Magdalena Hajkiewicz – psychodietetyk, dietetyk i szkoleniowiec. Pomaga w stałej zmianie nawyków żywieniowych, odzyskiwaniu kontroli nad procesem jedzenia oraz naprawie relacji z jedzeniem. Współpracuje z osobami po wielu nieudanych próbach odchudzania, zaburzeniami odżywiania oraz osobami, które mają problemy w utrzymaniu efektów diety. Na co dzień zajmuje się działalnością edukacyjną w Internecie, od 6 lat prowadzi własnego bloga, a w 2018 r. została wybrana jako najbardziej motywujący dietetyk w plebiscycie Fitness Motywatory.

Joanna Pawłowska – dietetyk

Dużo praktycznej i bardzo przystępnie przekazanej wiedzy. Case study, przykłady możliwych rozwiązań w trudnych sytuacjach, humor, cudowna atmosfera, ogrom wiedzy prowadzącej ❤️ Polecam każdemu specjaliście, a także wszystkim osobom, które chcą posłuchać i dowiedzieć się jak poradzić sobie z dietetycznymi pułapkami i różnymi emocjami?

Justyna Świetlicka – dietetyk

Nie sztuką jest posiadać dużą wiedzę i przeczytać bibliotekę książek. Prawdziwą sztuką jest nie uśpić człowieka przez 7 godzin szkolenia ? @magda.wiemcojem gratuluje świetnego szkolenia! KONIECZNIE się wybierzcie! ❤️ Mega dawka wiedzy w pigułce, case study, przykłady pacjentów z gabinetu.

Damian Parol – dietetyk

Mimo pięknej pięknej pogody dzisiejszy dzień spędziłem na szkoleniu u Magdy Hajkiewicz @magda.wiemcojem Jeśli szukacie wartościowego szkolenia z psychodietetyki to polecam – dużo praktycznych informacji i świetny sposób prowadzenia.

Kamila Młoczek – dietetyk

Jedno z lepszych szkoleń, w których miałam okazję uczestniczyć. Dużo wiedzy i pomocnych materiałów. Życzę sobie posiadania takiego zasobu wiedzy, jaki ma Magda!

Plan szkolenia

  • Wstęp do psychodietetyki – czym jest i jak może nam pomóc.
  • Zmiana nawyków żywieniowych w ujęciu psychologicznym – jak przejść przez poszczególne etapy procesu zmiany i utrwalić nowe zachowania żywieniowe
  • Pułapki umysłu – w jaki sposób nasz mózg przeszkadza nam we wprowadzeniu zmian oraz jak temu zapobiec
  • Odzyskiwanie kontroli nad procesem jedzenia – etapy oraz praktyczne wskazówki, dzięki którym zaczniesz podejmować świadome decyzje żywieniowe
  • Błędne koło odchudzania – czym jest i jak z niego wyjść.
  • Jedzenie pod wpływem stresu – z czego wynika i jak sobie z nim poradzić.
  • Cukier to uzależnienie? Co zrobić, aby przestać jeść słodycze.
  • Dialog motywujący – jak przekonać siebie i innych do wprowadzenia zmian w stylu życia.
  • Postępowanie w zaburzeniach odżywiania – anoreksja, bulimia, ortoreksja.
  • Case study – zastosowanie zasad psychodietetyki w praktyce.

Czas trwania szkolenia: od 10 do 17

W cenie szkolenia otrzymujesz

Drukowane konspekty ze wszystkimi slajdami prezentacji,

Dostęp do zamkniętej grupy na Facebooku tylko dla uczestników szkolenia

Ponadto:

7 godzin szkolenia w przyjaznej atmosferze

Imienny certyfikat potwierdzający ukończenie szkolenia

Kawa, herbata, woda oraz przekąski

Materiały w formie elektronicznej przesyłane po zakończeniu kursu,

Opinie z Facebook’a